W świecie podróży istnieje wiele wspaniałych zasobów dostępnych zarówno dla nowych, jak i doświadczonych podróżników.

Dostępnych jest wiele stron internetowych, przewodników, książek, filmów i innych zasobów. Ten artykuł zawiera jedne z najlepszych wskazówek, jak pomóc nowemu podróżnikowi stać się inteligentnym podróżnikiem.Przed wyjazdem zapoznaj się z językiem obszaru, do którego planujesz podróż. Bariery językowe mogą być trudne. Oczywiście możesz zarządzać w obcym kraju bez znajomości języka. Mimo to zawsze dobrze jest odświeżyć ważne słowa, takie jak „policja” lub „szpital”.Jeśli podróżujesz do biedniejszego kraju, rozważ zakup dużego plecionego worka, takiego jak ten, którego używa się do transportu ziemniaków lub innych warzyw. Włóż swoją torbę do tego worka, aby była zabezpieczona przed kurzem, owadami i wilgocią. Ładnie zakamufluje również twoje dobytki przed złodziejami, którzy zamiast torby turystycznej zobaczą torbę z towarami rolniczymi.Aby zaoszczędzić energię podczas podróży po terenach pagórkowatych lub górzystych, rozważ wzięcie taksówki do najwyższego punktu w mieście lub okolicy, którą odwiedzasz, a następnie zejście w dół. Dzięki temu możesz zobaczyć całe miasto, w tym widoki na góry, bez konieczności pokonywania zbyt dużej wysokości i zmęczenia.Rodzina i przyjaciele mogą być bardzo łaskawi, pozwalając ci zostać w ich domu podczas twojej wizyty. Okaż swoje uznanie, biorąc dla nich mały prezent z podziękowaniami. Okaże twoją wdzięczność i sprawi, że będą bardziej otwarci na umożliwienie ci pozostania tam ponownie w przyszłości.Jeśli podróżujesz ze zbyt dużym bagażem, aby przewieźć go w samolocie, zrób cyfrowe zdjęcie swojej torby i przywieszki bagażowej. Przydadzą się one w przypadku zgubienia torby. Porady ekspertów, które sprawią, że podróż będzie przyjemnością

Zdjęcia stanowią punkt odniesienia podczas opisywania bagażu personelowi lotniska, a etykieta potwierdza, że ​​bagaż został oznaczony dla właściwego lotniska.Jedną z prostych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w hotelu jest zabranie ze sobą małego gumowego ogranicznika drzwi.

Można go łatwo spakować do buta lub nawet nosić w kieszeni kurtki, jeśli brakuje Ci miejsca. Ten ogranicznik drzwi można zaklinować pod drzwiami w nocy, aby zapobiec odwiedzaniu o północy.Zawsze miej przy sobie wodę butelkowaną podczas podróży. W niektórych krajach woda z kranu nie nadaje się do spożycia przez ludzi i może zawierać bakterie, które mogą spowodować poważne choroby. Same filtry nie zawsze usuwają te szkodliwe mikroorganizmy, więc albo kup komercyjną wodę butelkowaną z wiarygodnego źródła, albo zagotuj całą wodę przed jej wypiciem.Podróż do obcego kraju może być fajna, ale niewiedza, co mówią miejscowi, nie jest. Zabierz ze sobą małą książeczkę popularnych zwrotów i tłumaczeń, która pomoże Ci w podróży. To naprawdę może pomóc, gdy musisz zapytać o drogę lub zarezerwować pokój w hotelu na noc.Jeśli podróżujesz do obcego kraju i masz alergie lub schorzenia, planuj z wyprzedzeniem. Podczas gdy większość zmodernizowanych krajów może zapewnić wszystko, czego możesz potrzebować, niektóre produkty specjalistyczne dostępne w Stanach Zjednoczonych nie są dostępne w innych miejscach. Planowanie z wyprzedzeniem sprawi, że podróż będzie mniej stresująca i pozwoli Ci się lepiej bawić.Jeśli wybierasz się w rejs sam lub tylko z jedną osobą, rozważ wybranie najmniejszego dostępnego pokoju. Zwykle jest to o wiele tańsze i możesz dobrze wykorzystać te pieniądze. Nie będziesz chciał spędzać dużo czasu w swoim pokoju, chyba że śpisz lub się myjesz, więc dlaczego miałbyś wydawać na to fortunę?Po przeczytaniu tych wskazówek możesz zacząć rozumieć, czego potrzeba, aby stać się mądrzejszym podróżnikiem. Jest dużo informacji i musisz wiedzieć, jak z nich korzystać. Mając to na uwadze, możesz dopracować własne plany podróży, abyś mógł się zrelaksować i cieszyć kolejną podróżą.