Zdrowy i piękny uśmiech potrafi być naszą najlepszą wizytówką. Wielu osobom przychodzi to naturalnie, inni wspierają się najnowszymi zdobyczami medycyny. Na szczęście w ofercie gabinetów znajdziemy szereg zabiegów, dzięki którym nasze zęby będą bielsze, na czym zyska cały uśmiech. Nie warto więc chować zębów i zakrywać ich dłonią. Znacznie lepszym wyjściem będzie poszukanie profesjonalnego wsparcia w celu wyeliminowania problemu. Sprawdźmy najpopularniejsze rozwiązania, które poprowadzą nas do zdrowego i przy okazji pięknego uśmiechu.

Rozwój stomatologii estetycznej

W ostatnich latach wiele dziedzin stomatologii przeżyło prawdziwy rozkwit. Ludzie dbają o siebie i chcą wyglądać perfekcyjnie. Zdrowy uśmiech jest podstawą wymaganą zarówno w pracy, jak i w towarzystwie. Rozwój technologii idzie w parze z wysokimi wymaganiami klientów. Gabinety wychodzą naprzeciw potrzebom i regularnie rozszerzają swoją ofertę. 

Niezależnie od tego, na jaki zabieg się zdecydujemy – czy chodzi o licówki w łódzkiej klinice, czy innego rodzaju rozwiązanie w ramach stomatologii estetycznej, najważniejsze jest doświadczenie konkretnego dentysty. Jeśli powierzymy swoje zęby właściwemu specjaliście, z pewnością będzie to dobry wybór. Tym bardziej, jeśli w grę wchodzą kwestie tak delikatne jak zdrowie, a w tym konkretnym wypadku – wybielanie zębów. 

Metoda nakładkowa i inne rozwiązania

Najpopularniejszą metodą wybielania jest zastosowanie specjalnej nakładki, która jest wypełniona żelem wybielającym. Kuracja tego typu trwa około miesiąc. Nakładka nie utrudnia funkcjonowania, ponieważ zakłada się ją wyłącznie na noc. Inną z metod jest tak zwana gabinetowa, która jest z kolei metodą najszybszą. Proces odbywa się w trakcie jednego dnia. Zabieg jest kontrolowany przez dentystę, dzięki czemu jest bezpieczny i nie nosi ze sobą ryzyka uszkodzenia szkliwa. Coraz popularniejszym rozwiązaniem są także licówki porcelanowe, pozwalające na korekcję zarówno koloru, jak i kształtu uzębienia. Warto wybrać metodę odpowiednią dla siebie, w konsultacji ze specjalistą. Rezultaty potrafią pozytywnie zaskoczyć.