Dzbanki do filtrowania wody wymagają niewielkiej konserwacji, są wygodne i łatwe w użyciu.

Dodatkowo dzbanki z filtrami do wody są trwałe i przenośne, filtry są łatwe do wymiany i niedrogie, zatem możemy każdego dnia oczyszczać wodę z kranu przed spożyciem. Filtracja wody z kranu zapewnia jej lepszy smak i zapach, dodatkowo oszczędzamy pieniądze i środowisko, ponieważ możemy zrezygnować z kupowania wody w plastikowych butelkach.

Łatwe w użytkowaniu dzbanki z filtrami do wody

Jakie zadanie spełnia filtr do wody

Filtry do wody usuwają metale takie jak ołów, cynk, kadm, miedź i rtęć, chemikalia, takie jak chlor i pestycydy oraz związki organiczne wpływające na smak i zapach wody z kranu. Jednak filtry z węglem aktywnym nie usuwają z wody wszystkich azotanów, rozpuszczonych minerałów ani bakterii i wirusów w procesie absorpcji. W przeciwieństwie do metali przechodzą one przez filtr, ponieważ nie wiążą się z węglem. Rozpuszczone w wodzie minerały niekoniecznie są niebezpieczne, a większość wody z kranu została już uzdatniona w celu usunięcia bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów.

Jeśli jednak nie odpowiada nam smak lub zapach wody pitnej, możemy ją filtrować w dzbanku, zamiast kupować wodę butelkowaną. Niektóre typy filtrów mogą zmniejszać twardość wody, za co odpowiadają jony wapnia i magnezu. Masz twardą wodę, jeśli musisz często odkamieniać czajnik, w którym gotujesz wodę na kawę czy herbatę. Jeśli do gotowania oraz do ekspresu będziesz używać wody przefiltrowanej, nie będziesz mieć problemów z osadem z kamienia.

Z pewnością filtry wody do dzbanka Dafi Artri 2.4 l to przystępne cenowo rozwiązanie, jest to łatwa w użyciu opcja oczyszczania wody w domu oraz firmie, dlatego są tak popularne. To, kiedy należy wymienić filtr, zależy od marki i modelu filtra, który posiadasz, ale zazwyczaj filtr z dzbanka do oczyszczania wody wymienia się co dwa lub trzy miesiące. Jeśli nie wymieniasz filtra zgodnie z zaleceniami producenta, nie spełnia on swojego zadania i nie będzie skuteczny. Instrukcje na opakowaniu powinny informować o tym, jak długo można użytkować filtr. Zwykle mierzy się to w miesiącach lub ilości przefiltrowanej wody. Niektóre dzbanki mają również czujniki, które wskazują, kiedy nadszedł czas, aby wymienić filtr na nowy.