Zakup używanego samochodu jest dla wielu osób bardzo stresujący. Im większą kwotę można przeznaczyć na taki nabytek, tym mniejsze jest ryzyko nabycia przysłowiowego kota w worku. Chcąc uniknąć zbędnego ryzyka, warto zainteresować się używanymi autami od dealerów.

Wyłącznie sprawdzone auta znanych marek

 

Jednym z głównych powodów, dla których opłaca się kupić używany samochód od dealera, jest pewność takiej transakcji. Doświadczone salony handlujące autami z drugiej ręki wystawiają na sprzedaż wyłącznie sprawdzone samochody – zarówno pod kątem technicznym, jak i prawnym. Nabywca ma zatem jasność odnośnie do pochodzenia pojazdu, a wszystkie wizyty w autoryzowanych serwisach są potwierdzone stosownymi dokumentami.

 

Używany samochód z gwarancją

 

Każdy porządny dealer Forda oraz aut innych popularnych marek daje klientom możliwość wykupienia specjalnej gwarancji. Eksperci z salonu Autoplaza przypominają, że nie jest ona tym samym, co gwarancja producenta. Niemniej stanowi dodatkową ochronę interesów kupującego. Zazwyczaj obowiązuje przez okres 3-12 miesięcy, ale to zależy już od konkretnego pakietu. Gwarancja obejmuje wybrane usterki – bezpłatna ich naprawa jest wykonywana w serwisach wskazanych w umowie. Decydując się na zakup gwarancji, należy koniecznie zapoznać się z warunkami takiej umowy.

 

Jazda próbna bez stresu

 

Trudno wyobrazić sobie zakup używanego samochodu bez zabrania go wcześniej na jazdę próbną – i nie ma przy tym znaczenia, czy sprzedawcą jest osoba prywatna, czy komis lub salon. Najlepsi dealerzy nie robią z tym najmniejszych problemów. Jazda próbna to doskonała okazja, aby przekonać się, jak samochód sprawuje się na drodze. Pozwala też wychwycić niektóre niedogodności, których nie da się zauważyć gołym okiem podczas oględzin.

 

Profesjonalne przygotowanie do sprzedaży

 

Dealerzy cieszący się mocną pozycją na rynku i zaufaniem klientów dbają o to, aby samochody były możliwie jak najlepiej przygotowane do sprzedaży. Stąd właśnie tak duża troska o ich stan techniczny.

https://www.autoplaza.com.pl/