Posiadanie wymarzonej sypialni i utrzymanie w niej porządku jest łatwe, jeśli masz odpowiednio dopasowaną szafę.

Dzięki szafie na wymiar lub garderobie nie musisz martwić się o miejsce do wygodnego przechowywania ubrań, butów i akcesoriów, a każdy drobiazg z pewnością zostanie odpowiednio przechowany do następnego użycia. Podczas gdy wiele uwagi poświęca się zewnętrznej stronie szaf, czasami wnętrze można dopasować do swoich potrzeb, szczególnie jeśli zamawiamy szafę na wymiar. Pomyśl o swoich specyficznych potrzebach dotyczących przechowywania i upewnij się, że masz wystarczająco dużo miejsca na buty, wieszaki i półki, aby dopasować je do swoich potrzeb.

Szafy i garderoby możemy zamówić i zaprojektować na wymiar

Odpowiedniej wielkości garderoba pomaga utrzymać porządek w sypialni

Przed zamontowaniem wbudowanej szafy czy garderoby należy wykonać odpowiednie pomiary w pomieszczeniu. Musisz sprawdzić wysokość sufitu i czy podłoga jest pozioma. Jeśli zdecydujesz się na szafę na wymiar, masz możliwość projektowania garderoby w dowolny sposób, w zależności od faktury lub koloru. Lustrzane drzwi przesuwne mogą zapewnić zarówno styl, jak i funkcjonalność w jednym, dodatkowo są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Wybierając odpowiedni materiał na garderobę i drzwi do szafy, weź pod uwagę użycie, przestrzeń i wygląd, które mogą mieć wpływ na drzwi. To, co wybrałbyś do współczesnej sypialni, nie byłoby tym samym, co wybierzesz do dziecięcego pokoju, więc podejmuj mądre decyzje.

Jeśli masz małą sypialnię, musisz zaplanować pozycję szafy, aby drzwi nie utrudniały ruchu.
Dzięki dopasowanej szafie na zamówienie możesz łatwo wybrać preferowany projekt, bez względu na to, czy chcesz podstawową i klasyczną biel lub brązy, czy coś bardziej nowoczesnego, na przykład materiały o wysokim połysku, które wyglądają jak szkło. Należy jednak pamiętać, że szafa lub garderoba na wymiar to zakup na wiele lat, dlatego warto wybierać projekty klasyczne w stylu, aby nawet po wielu latach nadal pasowały do wystroju wnętrza i trafiały w nasz gust.

Podczas gdy szuflady są przeznaczone do bezpiecznego przechowywania, niewygodne rozmieszczenie i niezaplanowane projekty mogą sprawić, że będą bardziej marnować przestrzeń niż oszczędzać miejsce. Ze względu na swoją wysuwaną konstrukcję zajmują naturalnie więcej miejsca, dlatego najbardziej preferowane są półki i wieszaki na drążku.