Podłoga drewniana może być bardzo elegancką ozdobą naszego domu, często decydujemy się na parkiet lub też deski podłogowe.

W przypadku parkietu możemy wybrać różne sposoby ułożenia może być to przykładowo jodełka, cegiełka, możemy układać parkiet wzdłuż czy w szachownicę. Dostępnych jest wiele wzorów, powinniśmy zdecydować co najlepiej będzie pasowało do naszych pomieszczeń. Bardzo istotne jest dobranie także odpowiedniego rodzaju drewna, warto sprawdzić twardość oraz kolorystykę.

Podłoga drewniana z parkietu

Jak prawidłowo powinno przebiegać układanie parkietu?

W przypadku pakietów najczęściej stosuje się wzór w jodełkę, jest to bardzo ciekawy element dekoracyjny wnętrza, który może wnieść bardzo ciekawy styl. Oczywiście ważnym parametrem jest twardość drewna, często wybierany jest dąb, przykładowo jeżeli chcemy wykorzystać parkiet w przedpokoju czy też w kuchni, wówczas warto wybrać solidny materiał. W przypadku pomieszczeń mniej uczęszczanych możemy wybrać bóg, brzozę, akacje, olchę czy też orzech amerykański. Poszczególne rodzaje drzewa będą różniły się strukturą, barwę częstotliwość występowania słoi. Parkiet to bardzo ciekawe rozwiązanie ponieważ każda klepka wygląda nieco inaczej, jest to bardzo ciekawy wybór jeżeli poszukujemy podłogi ciepłej.

Zastosowanie pakietu będzie wymagało przygotowania odpowiedniego podłoża, powinniśmy podłogę wyrównać, często może być to wylewka samopoziomująca, możemy wykorzystać także różnego rodzaju maty ocieplające oraz wygłuszające. Parkiet powinni układać doświadczeni specjaliści, którzy będą wiedzieli w jaki sposób zachowuje się drewno, jak równo ułożyć poszczególne elementy. Dodatkowo bardzo ważną czynnością po ułożeniu parkietu będzie cyklinowanie, jest to mechaniczne wyrównanie klepek, w ten sposób uzyskujemy jednolitą, równą powierzchnię.

Podłogi z drewna możemy impregnować, wykorzystać specjalne środki które mogą również nabłyszczać. W przypadku starszych podłóg drewnianych możemy je odnowić za pomocą cyklinowania, wyrównać od nowa, uzupełnić braki oraz wymienić listwy przypodłogowe. W przypadku montażu warto skorzystać z usług firmy która posiada doświadczenie prowadzi od wielu lat układanie parkietu Gdańsk jest miastem gdzie specjaliści będą wiedzieli w jaki sposób stworzyć piękną, drewnianą podłogę.