Kot to zwierzę bardzo aktywne i choć wydaje się wielu osobom ze najchętniej wyleguje się całymi dniami na kanapie, prawda jest inna.

Koty bywają bardzo ciekawskie i chętne do poznawania świata. Gdy tylko mają okazję, uciekają z domu, by podążać własnymi ścieżkami. Dla tych, które żyją w mieście, samotne wędrówki mogą źle się skończyć. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo swoich kotów.

Siatka na balkon dla kotów żyjących w bloku

Jaka siatka na balkon będzie najlepsza?

Siatka do montażu na balkonie musi przede wszystkim pasować rozmiarem do balkonu o konkretnej powierzchni. Jej wytrzymałość i wielkość otworów powinna zaś być dopasowana do potrzeb konkretnego zwierzaka. Jeśli montujemy siatkę, musimy zrobić to na całości. Nie wolno pozostawiać szczelin. Tym bardziej tylko częściowy jej montaż nie spełni swojej funkcji. Dlatego wybierając siatkę, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na jej wielkość.
Wybierając siatkę na balkon należy mieć na uwadze to, że kot może się po niej wspinać. Kto wie, co jeszcze przyjdzie mu na myśl. W związku z tym przedmiot ten musi być bardzo wytrzymały. Wybrana siatka powinna być również odporna na negatywne oddziaływanie warunków atmosferycznych. Nie może ulegać zniszczeniu pod wpływem wilgoci czy mrozu.
Teoretycznie można byłoby na balkonie zamontować dowolną siatkę. Chwila kombinacji i gotowe. Jednak trzeba pamiętać, że może nie spełnić swojej roli. W związku z tym lepiej wybrać profesjonalny, gotowy zestaw. Montaż jest prosty, a siatka przystosowana do potrzeb kotów. Warto też mieć na uwadze, że istnieje możliwość zakupu siatki na wymiar, tworzonej pod zamówienie. To jeszcze bardziej zwiększa szansę na dopasowanie siatki do konkretnego balkonu.
Wiele osób rezygnuje z siatki na balkon twierdząc, że źle wygląda, psuje aranżację balkonu albo po prostu jest zbędna. Tymczasem to jedyna ochrona dla kota. Trzeba więc koniecznie o niej pomyśleć. Na stronie https://siatkanabalkon.pl/ można znaleźć niejeden tego typu produkt. Przed przystąpieniem do wyboru, trzeba tylko dokonać niezbędnych pomiarów i ustalić, jaka siatka będzie najlepsza.