Daszki nad schodami zewnętrznymi mogą ochronić przed deszczem osoby, które wchodzą do budynku, w ten sposób możemy zadbać także o bezpieczeństwo, wówczas woda nie pada na schody, co mogłoby doprowadzić do oblodzenia przy niskich temperaturach.

Dzięki temu także daszek zatrzyma śnieg, jest to bardzo wygodne rozwiązanie często stosowane w przypadku domów jednorodzinnych, jak również budynków firmowych, różnego rodzaju urzędów.

Estetyczne i solidne daszki schodowe

Czym powinno charakteryzować się zadaszenie schodów zewnętrznych?

Konstrukcja zadaszenia może być przystosowana do wielkości, szerokości schodów, możemy wykorzystać także różnego rodzaju zadaszenia przed wejściem, mogą być to rozwiązania przezroczyste, daszki z poliwęglanu, jak również zadaszenia szklane. Podobne rozwiązanie stosuje się także w przypadku balkonów, tarasów, możemy także w ten sposób ochronić podjazd dla wózków inwalidzkich. Bardzo często wykorzystuje się daszki rynnowe, które ułatwiają odprowadzenie wody, można wybrać różne modele kolorystyczne, dostosować je do naszej elewacji. W przypadku budynków nowoczesnych dobrze sprawdzą się daszki z elementami stali oraz szkła. Powinny być to daszki odporne na działanie czynników atmosferycznych, nie tylko wody czy deszczu, ale także promieni UV. Warto wybierać modele trwałe, niektórzy producenci oferują daszki z elementów wykonanych ze stali nierdzewnej.

Producenci daszków szklanych korzystają z materiałów wytrzymałych, wykorzystują szkło hartowane, metal nierdzewny czy też niklowany. Coraz popularniejsze są daszki szklane, przezroczyste, jak również można wybrać mleczne czy też w innej kolorystyce. Można zastosować konstrukcje ocynkowane lub też malowane proszkowo, bardzo dobrze sprawdzają się elementy metalowe nierdzewne, co sprawdzi się bardzo dobrze w przypadku nowoczesnych budynków, które będą posiadały okna o profilach aluminiowych. Daszki tego typu można dostosować kształtem do schodów, niekiedy może być to także szkło gięte, a także daszki posiadające osłonę przytwierdzoną przykładowo do barierki.

Nowoczesne zadaszenia schodów zewnętrznych charakteryzują się wysoką trwałością, wykorzystanie grubego, hartowanego szkła wpływa bardzo pozytywnie na estetykę, można wybrać różne elementy podtrzymujące taflę szklaną. Stosuje się je nie tylko nad schodami, ale także przed wejściami do budynku, są to wytrzymałe rozwiązania, które będą odporne na grad czy też inne czynniki atmosferyczne.