Pierwsze balony znane ludzkości były pochodzenia zwierzęcego, wytwarzane z narządów, które zostały po zabiciu zwierzęcia. Po roku 1800 zastąpiły je bardziej humanitarne balony gumowe, aby następnie stać się jeszcze przyjaźniejszymi środowisku, zabawkami wykonanymi z naturalnego lateksu. Obecnie mamy kilka rodzajów balonów lateksowych, które możemy zamówić do naszego domu i udekorować nimi planowane przyjęcie.

Balony klasyczne lateksowe

To najpopularniejsza odmiana balonów, jaką możemy spotkać na wszelkiego rodzaju przyjęciach, bankietach i piknikach. Są one dość wytrzymałe, dzięki czemu służą także jako Balony Reklamowe z Logiem Firmy. Pompowane helem lub powietrzem potrafią dostarczyć wiele zabawy i uśmiechów obdarowanym nimi gościom naszego eventu. Wykonane są z naturalnego lateksu i (jeśli firma dba o naszą planetę, a jest tak u przeważającej większości głównych producentów) z zastosowaniem barwników przyjaznych środowisku.

Balony metalizowane

Jest to odpowiednik balona klasycznego, ale z extra połyskiem który, przy odpowiednich warunkach oświetleniowych potrafią dosłownie zwalać z nóg swoim urokiem i błyskiem. W rękach odpowiedniego dekoratora mogą stać się główną dekoracją wieczoru. Balony te sprawdzą się w dekoracji pomieszczeń, ale odradzamy je jako prezent dla małych dzieci. Są one nieco słabsze od balonów klasycznych, przez co częściej ulegają pęknięciom, które są dość głośne. Są to także baloniki nieco mniejszych rozmiarów. Połączeniem zalet balonów klasycznych i metalizowanych mogą okazać się te, opisywane poniżej…

Balony chromowane

Jest to produkt stosunkowo świeży. Została tu połączona wytrzymałość baloników pastelowych i połysk metalizowanych. Oczywiście barwy zostały także odpowiednio „podkręcone”, dzięki czemu od około 3 lat nasze oczy mogą cieszyć się widokiem dekoracji wykonanych z balonów chromowanych. Do wyboru jest kilka kolorów, ale najczęstszymi, wybieranymi przez dekoratorów, ale także przez osoby prywatne są złoty, srebrny i tzw. rossegold. Balony chromowane są idealne do dekoracji, które odbywają się w dzień lub przy sporym oświetleniu. Świetnie spiszą się wypełnione helem lub powietrzem. Często łączone są z klasycznymi balonikami lub balonami foliowymi (ale to materiał na całkiem nowy artykuł).

Balony do modelowania-tzw rurki.

To ostatnia popularna kategoria balonów wykonanych z lateksu. Kto widział kiedyś clowna, który z balonów wykonuje cudowne zwierzątka? To także naturalne balony lateksowe. Ich podłużny kształt pozwala na skręcanie i zawijanie ich w dowolne kształty. Baloniki te występują także w wersji pastelowej klasycznej, jako metaliczne balony do modelowania i chromowane rurki wykorzystywane głównie do dekoracji i wykańczania balonowych rzeźb. Biorąc pod uwagę, że balony te muszą wykazać się dużą wytrzymałością, to wykonane są w sposób niezwykle staranny i z wykorzystaniem najlepszej jakości surowców. Specjaliści zalecają używanie balonów Amerykańskich i Włoskich a unikanie podróbek z Chin.

Mam nadzieję, że udało mi się przybliżyć podstawowe informacje odnośnie do baloników lateksowych. Na rynku są jeszcze innego typu balony z tego materiału, ale używają ich raczej profesjonalni dekoratorzy, którzy doskonale wiedzą, do czego mają użyć konkretnego typu balonika. Serdecznie życzę samych sukcesów w wykonywaniu balonowych dekoracji dla najbliższych. Wojtek ze strony Etna Balony z helem.