Czy kiedykolwiek chciałeś odwrócić losy dealera, gdy próbujesz kupić pojazd? Być może jesteś tak zestresowany, że nie masz odpowiedniej wiedzy, aby odwrócić się od nich i dać sobie najlepszą ofertę.

Może nie rozumiesz, co robią. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co robić.Nigdy nie kupuj samochodu przy pierwszym zakupie w salonie. Każdy dealer samochodowy będzie próbował skłonić Cię do wyjścia z nowym zestawem kluczy w ręku. Chociaż może to być kuszące, zrozum, że to duży zakup. Poświęć trochę czasu na zakupy i upewnij się, że oferta, którą oferujesz, jest naprawdę najlepsza dla Ciebie.Nie płać za wiele dodatków przy zakupie samochodu. Jasne, fajnie byłoby mieć wiele zabawnych funkcji w swoim nowym samochodzie, ale czy naprawdę ich potrzebujesz? Każda zabawka lub gadżet, który dodasz, znacznie podnosi cenę samochodu. Dowiedz się, czego naprawdę potrzebujesz i trzymaj się tego.Szukając pojazdu, zastanów się, jaki wpływ może na Ciebie mieć oszczędność paliwa. Możesz tęsknić za dużym V-8, którego możesz użyć do holowania rzeczy. Należy jednak zastanowić się, jak często będziesz korzystać z funkcji holowania i jak często będziesz potrzebować dodatkowej mocy oferowanej przez V-8.Planując budżet samochodu, należy dołożyć należytej staranności. Konieczne jest pełne i realistyczne spojrzenie na swój budżet. Nie tylko musisz wziąć pod uwagę płatność za samochód, ale także ubezpieczenie, paliwo i konserwację pojazdu. Nie ma nic gorszego niż posiadanie pojazdu, na którego prowadzenie nie możesz sobie pozwolić.Jeśli sprzedajesz samochód, zabierz go do sklepu detalicznego i wyczyść tapicerkę i dywany wraz z praniem i woskiem. Najlepszy sposób na zakup nowego samochodu

Wykonanie tej jednej rzeczy może zwykle przynieść ci kilkaset dolarów lub więcej w wartości wymiany w porównaniu z samochodem, który nie jest czysty.Bądź stanowczy w wyborze dodatków.

Prawie każdy sprzedawca będzie przynajmniej próbował sprzedać Cię w górę, aby uzyskać większą sprzedaż. Nie pozwól im naciskać na następny model lub funkcje, których nie potrzebujesz. Jeśli twierdzą, że nie mają na stanie modelu, którego szukasz, tylko „lepszy”, zapytaj, czy mogą go znaleźć u innego dealera.Przetestuj więcej niż jeden samochód, zanim go kupisz. Każdy nowy samochód będzie wyglądał fantastycznie, jeśli przywykłeś do jazdy starym. Pomyśl poważnie o tym, jak się jeździ, gdzie znajdują się przyciski i jak dużą część drogi jesteś w stanie zobaczyć. Jazda próbna więcej niż jednym samochodem pomoże Ci uświadomić sobie, gdzie chcesz być.Czy jest jakaś konkretna funkcja, której naprawdę chcesz? Czy to podgrzewane siedzenia czy szyberdach? Zanim jeszcze podejdziesz do parceli, dowiedz się, które samochody w Twoim przedziale cenowym faktycznie oferują tę funkcję. Skróci to czas spędzany na parceli na oglądaniu niechcianych samochodów, ponieważ ta funkcja jest niedostępna.Dokonaj właściwego zakupu samochodu dla siebie, decydując o najważniejszych sprawach przed wejściem do sklepu. Obejmuje to takie rzeczy, jak przebieg, marka, model, a nawet kolor. Możesz przeprowadzić wiele badań online, aby zorientować się w cenach i uniknąć sytuacji wysokiego ciśnienia, które towarzyszą sprzedawcy samochodów.Powinieneś teraz lepiej zorientować się, co dealer próbuje Ci przekazać, gdy kupujesz pojazd. Znajomość ich strategii i technik pomoże ci lepiej zbadać opcje. Nie chcesz po prostu wziąć czegoś, gdy nie wiesz o tym wystarczająco dużo. Zamiast tego zdobądź to, na co zasługujesz!