Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że kluczem do bezpiecznej, spokojnej przyszłości jest konsekwentne podejmowanie mądrych decyzji w sferze finansów osobistych.

Być może najlepszym sposobem na wykonanie tego zadania jest upewnienie się, że posiadasz jak najwięcej wiedzy na ten temat. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, a będziesz na dobrej drodze do opanowania swojej finansowej przyszłości.Miej plan postępowania z agencjami windykacyjnymi i postępuj zgodnie z nim. Nie angażuj się w wojnę na słowa z agentem windykacyjnym. Po prostu poproś ich o przesłanie Ci pisemnych informacji dotyczących Twojego rachunku, a przeanalizujesz je i wrócisz do nich. Zbadaj statuę ograniczeń w swoim stanie w poszukiwaniu kolekcji. Możesz być zmuszany do płacenia za coś, za co nie jesteś już odpowiedzialny.Kiedy musisz pożyczyć pieniądze, upewnij się, że Twoje finanse osobiste pozostają bezpieczne, nigdy nie przekraczając 30% swoich dochodów. Kiedy ludzie pożyczają więcej niż 30% swoich dochodów, może to drastycznie obniżyć Twoją zdolność kredytową. Tak długo, jak utrzymujesz się w tych bezpiecznych parametrach, możesz cieszyć się dobrym kredytem.Zarządzając swoimi finansami, skup się w pierwszej kolejności na oszczędnościach. Około dziesięć procent dochodu przed opodatkowaniem powinno trafiać na konto oszczędnościowe za każdym razem, gdy otrzymujesz wypłatę. Chociaż jest to trudne na krótką metę, na dłuższą metę będziesz zadowolony, że to zrobiłeś. Oszczędności uniemożliwiają korzystanie z kredytu na nieoczekiwanie duże wydatki.Zanotuj bezpłatne usługi finansowe, gdy są wymienione. Banki często informują swoich klientów o bezpłatnych usługach, które oferują w najbardziej nieodpowiednich momentach. Mądry klient nie pozwala, by te możliwości zniknęły. Rozwiąż swoje osobiste problemy finansowe za pomocą tej porady

Jeśli kasjer oferuje klientowi bezpłatne usługi planowania finansowego, gdy na przykład się spieszy, klient może zanotować ofertę i wrócić, aby skorzystać z niej w lepszym momencie.Skonfiguruj automatyczną płatność w firmach obsługujących karty kredytowe.

W wielu przypadkach możesz skonfigurować swoje konto tak, aby co miesiąc było wypłacane bezpośrednio z konta czekowego. Możesz ustawić go tak, aby płacił tylko minimalne saldo lub możesz płacić więcej automatycznie. Upewnij się, że masz na koncie czekowym wystarczającą ilość środków na opłacenie tych rachunków.Jedną z rzeczy, o których musisz pamiętać, próbując zarządzać swoimi finansami osobistymi, jest kupowanie tylko rzeczy, na które Cię stać. Zawsze, gdy stajesz przed dylematem zakupu, pomyśl szybko o zapłaceniu gotówką. Jeśli nie możesz za to zapłacić gotówką, prawdopodobnie nie możesz sobie na to pozwolić.Regularnie sprawdzaj swój raport kredytowy, nie płacąc za niego. Zgodnie z prawem możesz poprosić o bezpłatny raport kredytowy raz w roku. Upewnij się, że raport zawiera informacje ze wszystkich trzech głównych agencji sprawozdawczych. Przejrzyj je, aby upewnić się, że wszystkie informacje są prawidłowe i zakwestionuj wszelkie niedokładne informacje, które znajdziesz.Aby zapobiec pogorszeniu się kredytu, najpierw spłać zadłużenie na karcie kredytowej. Zadłużenie na karcie kredytowej jest jednym z najgorszych rodzajów zadłużenia, jakie możesz mieć. Za każdym razem, gdy masz dodatkowe pieniądze na spłatę wydatków, skup się na wyrównaniu zadłużenia karty kredytowej. Dzięki temu Twoje karty nie pogorszą Twojej zdolności kredytowej.Solidne podstawy, jeśli chodzi o finanse osobiste, są często podstawą szczęśliwego życia. Najlepszym sposobem na przygotowanie się do podjęcia właściwych decyzji, jeśli chodzi o pieniądze, jest dokładne przestudiowanie tematu w sposób kompleksowy. Przeczytaj i powtórz koncepcje z poprzedniego artykułu, a zdobędziesz podstawy potrzebne do osiągnięcia swoich celów finansowych.