Chociaż masaż twarzy nie zastępuje liftingu ani zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jednak jest bezpieczną alternatywą dla tych osób, które nie są zainteresowane chirurgią plastyczną, ryzykownymi operacjami czy innymi inwazyjnymi metodami walki ze skutkami starzenia.

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz umawiać się na wizytę w żadnym gabinecie, aby wypróbować masaż twarzy, i chociaż możesz zainwestować w jadeitowe wałki, jeżyki do masaży twarzy lub kamienie gua sha, nie musisz wydawać żadnych pieniędzy. Możesz również wypróbować jogę twarzy, do której potrzebujesz tylko własnych rąk.

Masaż twarzy można przeprowadzić we własnym zakresie

Masaż jeżykami do twarzy pomoże ujędrnić skórę

Jeśli chodzi o masaż i jogę twarzy, nie ma lepszego narzędzia niż twoje ręce. Ale w sprzedaży znajdziesz wiele urządzeń, które nie tylko pomogą masować skórę. Kamienie gua sha zostały zaprojektowane specjalnie po to, aby pomóc w usuwaniu nadmiaru płynu, a wałki zapewniają efekt chłodzenia kamienia na skórze, zwężając naczynia krwionośne. Możesz również wypróbować specjalne kolczaste kule z wypustkami, czyli jeżyki do masażu twarzy, jako uzupełnienie ćwiczeń takich jak joga twarzy. Masaż twarzy kamieniem gua sha można wykonać samodzielnie w domu lub profesjonalnie w salonie spa.

Potrzebujesz tylko około pięciu do dziesięciu minut dziennie, aby cieszyć się efektami masażu twarzy, jednak procedurę trzeba stosować codziennie, aby trwały jak najdłużej. Techniki masaży twarzy są odpowiednie, aby poprawić krążenie i ożywić skórę, można również poprawić swój wygląd dzięki wprowadzeniu regularnych ćwiczeń jogi twarzy. Ważne jest jednak ustalenie realistycznych oczekiwań, ponieważ ani masaż urządzeniami, ani joga nie zmienią struktury i konturów twojej twarzy.

Jeśli regularnie stosujesz jeżyki do masażu twarzy, utrzymasz skórę w dobrej kondycji, ujędrnisz tkankę i opóźnisz oznaki starzenia oraz zmniejszysz widoczność zmarszczek. Można również masaż połączyć z jogą twarzy, aby poprawić rezultaty zabiegów. Masaż jeżykami, wałkami jadeitowymi, czy kamieniami gua sha świetnie stymuluje zarówno tkanki, jak i mięśnie oraz energetyzuje twarz, można taki masaż bez problemów wykonać w ciągu kilku minut w domu.