Wybór odpowiedniego rodzaju podłogi do domu przyniesie ci wiele korzyści.

Na przykład wykładzina dywanowa może izolować podłogę i sprawiać, że pomieszczenia będą cichsze i bardziej miękkie dla stóp. Podłogi z paneli winylowych są niedrogie, a w ofercie płytek gresowych znajdziemy niepowtarzalne i stylowe wzornictwo, które doskonale wpisuje się w nowoczesne wnętrza. Wśród płytek znajdziemy również modele doskonale naśladujące drewno czy kamień naturalny, taki jak marmur, granit czy łupek.

Zalety wyboru płytek o wyglądzie marmuru na ściany i podłogi

Płytki gresowe o wyglądzie marmuru Egen Arabescato

Twardość i trwałość płytek gresowych sprawia, że trudno jest je uszkodzić, dlatego są dobrym rozwiązaniem również na podłogi w miejscach o dużym ruchu, jak salon, przedpokój, kuchnia. Gres jest także mrozoodporny i wodoodporny, możemy go zatem stosować na zewnątrz, w kuchni czy łazience. Płytka o wyglądzie marmuru wzbogaca każde pomieszczenie i poprawia wygląd i jakość przestrzeni. Niezależnie od tego, czy podłogi znajdują się w małej łazience, czy w dużym przedpokoju, płytki imitujące marmur wprowadzają piękny blask i światło, co sprawia, że przestrzeń jest bardziej zachęcająca.

Podłogi z płytek są łatwiejsze do czyszczenia niż inne materiały wykończeniowe. Kiedy myślisz o dywanie, upuszczenie na niego jakiegokolwiek napoju lub jedzenia może pozostawić plamę. Jeśli masz w domu dzieci lub zapraszasz gości, zawsze może dojść do zabrudzenia podłogi. Podłoga z płytek gresowych jest odporna na wilgoć i jest powierzchnią łatwą do czyszczenia, nie musisz się zatem martwić o plamy i rozlania. Większość właścicieli domów wybiera do łazienki płytki imitujące marmur, które cechuje niespotykana elegancja i wrażenie luksusu, jakie marmur może wnieść do wnętrza, w który położymy takie płytki.

Kiedy remontujesz lub urządzasz dom, prawdopodobnie myślisz o tym, jak projekt poprawi wygląd i funkcjonalność pomieszczeń. Możesz uzyskać niezwykle stylowe i eleganckie wnętrza, wybierając płytki o wyglądzie marmuru Egen Arabescato, które znajdziesz na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/ARABESCATO/7566. Są to płytki z gresu rektyfikowane i wielkoformatowe, o wymiarach 120×120 cm i 120×240 cm, zatem nadają się również do dużych powierzchni.