Szukasz łatwego i wygodnego dostępu do wody pitnej w swoim domu? Masz dosyć dźwigania ciężkich butelek i zgrzewek ze sklepu? Poznaj najprostsze i najbardziej komfortowe rozwiązanie!

Woda to podstawowy składnik organizmu człowieka. U niemowląt stanowi ok. 75 proc. masy ciała, a u dorosłego człowieka ok. 60 proc. Wodę zawiera każda pojedyncza komórka i tkanka ciała. Nic dziwnego, że do prawidłowego działania organizmu niezbędne jest właściwe nawadnianie. Według WHO, Światowej Organizacji Zdrowia jest to ok. 1,5 litra wody dziennie.

Dlaczego należy pić wodę?

Woda jest niezbędna m.in. do regulacji temperatury ciała, wydalania produktów przemiany materii i procesów trawienia. Pełni także funkcję ochronną dla mózgu, gałki ocznej i rdzenia kręgowego. Już niewielki jej niedobór może powodować zaburzenia pamięci, koordynacji ruchów, obniżenie koncentracji czy uporczywe bóle głowy. Może powodować również wysychanie błon śluzowych, a co za tym idzie – obniżenie odporności.

Z tego względu warto zapewnić sobie stały i łatwy dostęp do smacznej wody pitnej. Można napełniać nią karafki i ustawiać na stole lub biurku w miejscu pracy. Warto też sporządzać lemoniady. Jak zadbać o odpowiednią ilość wody w organizmie?

Woda butelkowana z dostawą do domu. Czy warto?

Kupowanie wody w butelkach 1,5-litrowych nie jest rozwiązaniem praktycznym ani ekonomicznym. Stosunkowo niewielka pojemność sprawia, że szybko się opróżniają i trzeba chodzić po nie do sklepu i dźwigać z powrotem. Z kolei dostarczanie wody do domu w baniakach, czyli zamawianie wody w galonach, trzeba za każdym razem planować. Co więcej, trzeba mieć miejsce by przechowywać baniaki z wodą. Ponadto, są one bardzo ciężkie więc nie każdy może je wymieniać. Dystrybutory wody z funkcją podgrzewania stanowią też dobre środowisko do namnażania się bakterii. Wymagają więc regularnej konserwacji i czyszczenia.

Filtry do wody – zalety

Istnieje jednak inny sposób, by zapewnić sobie niemal nieograniczony dostęp do smacznej wody pitnej. Wystarczy zainstalować filtr do wody. Filtr przepływowy umożliwia dostęp do wody filtrowanej prosto z kranu. Jeśli jednak nie chcemy używać filtra za każdym razem możemy skorzystać z systemu Flow Comfort. Dzięki niemu, za sprawą jednej baterii, możemy mieć dostęp zarówno do niefiltrowanej wody wodociągowej – ciepłej lub zimnej – jak i do wody przefiltrowanej. Więcej o systemie Flow Comfort przeczytasz na stronie https://dafi.pl/blog/.

Niesłabnącą popularnością cieszą się także dzbanki filtrujące. Dostępne są w różnych kolorach i pojemnościach. One także zapewniają nieograniczony dostęp do wody pozbawionej zanieczyszczeń. Należy jedynie pamiętać o regularnej, comiesięcznej wymianie filtra.