Możesz mieć problemy ze znalezieniem odpowiedniego rodzaju informacji o projektowaniu stron internetowych w Internecie.

Istnieje wiele fragmentów treści, które możesz znaleźć, ale nie możesz ich dużo użyć. Przeczytaj porady ekspertów tutaj, a znajdziesz odpowiedzi, których potrzebujesz.Nie zaniedbuj kaskadowych arkuszy stylów. Korzystanie z arkusza stylów ułatwia nadanie wszystkim stronom tego samego wyglądu i stylu. Zmniejsza również rozmiar pliku stron, ponieważ plik CSS można uzyskać raz na serwerze, a następnie z lokalnej pamięci podręcznej użytkownika.Zapewnij odwiedzającym łatwy sposób przeszukiwania zawartości Twojej witryny. Jeśli ktoś szuka czegoś w Twojej witrynie, chce wyszukać pole, które pomoże mu w wyszukiwaniu. Jeśli go nie masz, mogą przejść do innej witryny, która ma. Umieść pole wyszukiwania w prawym górnym rogu strony, ponieważ jest to powszechne.Nie zmuszaj użytkowników do instalowania dziwnych BHO. Wielu doświadczonych technicznie użytkowników tego nie zrobi. Typowymi przestępcami są nietypowe odtwarzacze wideo, przeglądarki obrazów i platformy do gier interaktywnych. W większości standardowych przypadków istnieje zaufana wtyczka, taka jak Windows Media Player lub nawet Flash), która zrobi to, co chcesz, bez odstraszania użytkowników.Pliki, które należy otworzyć w zewnętrznym programie, należy zawsze oznaczać ikoną. Wiele witryn obsługuje pliki PDF i rzadziej pliki DOC, które należy otwierać odpowiednio w programie Foxit Reader i Microsoft Word/OpenOffice. Wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych dla doświadczonego programisty

Pliki te powinny być oznaczone ikoną reprezentującą typ pliku oraz linkiem do pobrania odpowiedniej przeglądarki, jeśli użytkownik jej nie posiada.Zachowaj dane wprowadzane przez użytkowników w polach, aby można je było przenieść do innych części witryny, w których należy wypełnić te same informacje.

Na przykład, jeśli ktoś wypełnia formularz przy użyciu danych osobowych, powinien ponownie wprowadzić te same informacje, gdy idzie wypełnić dodatkowy formularz. Zapisywanie informacji o użytkowniku w ten sposób ułatwia mu pracę i jest bardzo cenione przez odwiedzających Twoją witrynę.Jeśli uważasz, że do Twojej witryny można uzyskać dostęp za pośrednictwem urządzeń mobilnych, warto zadbać o prostotę projektów. Użycie lampy błyskowej, nadmierne obrazy i skomplikowane menu nie przełożą się dobrze na platformę mobilną. Zadbaj o czystość i prostotę strony lub utwórz specjalną witrynę mobilną dla swoich użytkowników.Aby pomóc Ci zaprojektować stronę internetową, która jest wolna od bałaganu, nie umieszczaj w niej żadnego przewijanego tekstu. Witryny, na których stale poruszają się rzeczy na ekranie, naprawdę rozpraszają odwiedzającego. Jest to nie tylko rozpraszające i denerwujące, ale krzyczy nieprofesjonalnie i powoduje, że Twoi goście szybko opuszczą.Nie używaj migającego, przewijanego tekstu ani innych animacji. Unikaj również dźwięków lub muzyki odtwarzanej automatycznie. Wszystkie te rzeczy rozpraszają użytkowników i nie zapewniają niczego wartościowego. Ponadto prędkości połączeń różnią się w zależności od odwiedzającego witrynę i nie wszyscy mają tę samą prędkość. Ci użytkownicy z wolniejszymi połączeniami będą ponownie zgłaszać wolno ładujące się elementy Twojej witryny.Każda strona Twojej witryny powinna mieć możliwość powrotu do strony głównej lub „domu”. Gwarantuje to, że gdy użytkownicy wejdą głębiej w Twoją witrynę, zawsze będą mogli zacząć od nowa, jeśli stracą miejsce, co doprowadziło ich do strony, na której aktualnie się znajdują.Podsumowując, szukałeś w Internecie odpowiednich informacji o projektowaniu stron internetowych. Na szczęście natrafiłeś na te wskazówki. Skorzystaj z tej wspaniałej rady, a będziesz tak szczęśliwy, że tak zrobiłeś, tworząc świetną stronę internetową.