W zakładach blacharskich często wykorzystuje się specjalistyczne szlifierki, które służą do zdjęcia wierzchniej warstwy lakieru, w ten sposób możemy przygotować auto do ponownego lakierowania.

Są to urządzenia, które wykorzystamy także jako polerki, możemy zamontować specjalną końcówkę, która pozwoli na polerowanie powierzchni z wykorzystaniem pasty.

Na co zwracamy uwagę wybierając szlifierkę polerską?

Najważniejsze parametry polerek

Szlifierka może posiadać różne rodzaje krążków, sztywne, elastyczne, umożliwiające założenie papieru ściernego o różnej gradacji, jak również dostosowane do detailingu. Najczęściej będą to szlifierki przystosowane do pracy z tarczami o średnicy 150 mm. Dodatkowo jeżeli chcemy wybrać profesjonalny sprzęt do detailingu, możemy zakupić szlifierkę posiadającą skok 5 mm lub większy. W ten sposób szybciej oraz bardziej precyzyjnie będziemy mogli zdejmować zewnętrzną warstwę lakieru. Przed zakupem warto sprawdzić różne modele, przykładowo pod względem ergonomii, warto wziąć szlifierkę do ręki, sprawdzić jaki rodzaj uchwytu posiada. Jest to ważne ze względu na ergonomię, niekiedy szlifierkę będziemy wykorzystywali przez kilka godzin dziennie, dlatego powinna być wygodna.

Dużą zaletą polerki elektrycznej może być niska waga, dodatkowo warto zwrócić uwagę na długość przewodu elektrycznego, im będzie on dłuższy, tym praca, zwłaszcza przy dużych autach, będzie wygodniejsza. Możemy wybrać także model zasilany baterią, jest to bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza w przypadku miejsce trudno dostępnych. Profesjonalne firmy zajmujące się detailingiem wykorzystują także małe szlifierki, gdzie średnica tarczy wynosi przykładowo 20 czy 30 mm, w tym przypadku użyjemy ich do wąskich powierzchni, listew. Dobrym pomysłem będzie wybór modelu, który będzie posiadał także różne dodatkowe akcesoria, uchwyty, które pozwolą na pracę w różnych pozycjach.

Przed zakupem warto zebrać jak najwięcej opinii, sprawdzić rodzaj, zapoznać się dokładnie z parametrami technicznymi. Na stronie internetowej https://grupaurban.pl/szeroki-wybor-szlifierek-elektrycznych-wykorzystywanych-do-polerowania-i-szlifowania/ znajdziemy bardzo ciekawy poradnik dotyczący szlifierek dla detailerów oraz branży blacharskiej. Warto poszukiwać modeli, które posiadają przykładowo możliwość wielu opcji prędkości, należy zwrócić uwagę na ich obudowę, powinny być to polerki spełniające podstawowe normy odporności na działanie kurzu i pyłów.