Siatki zabezpieczające balkony przed ptakami są produkowane tak, aby wytrzymać szeroki zakres warunków pogodowych i środowiskowych.

Produkt jest chemicznie obojętny, nie gnije, nie wchłania wody i jest chroniony przed promieniowaniem UV. Czynniki te zapewniają, że w optymalnych warunkach i przy założeniu, że siatka została zainstalowana i konserwowana zgodnie z zaleceniami producenta i przy użyciu systemu zawieszenia odpornego na korozję, siatka ma żywotność 10 lat lub więcej w zależności od producenta.

Siatka na balkon zabezpieczająca przed ptakami

Prawidłowo zainstalowana siatka przeciw gołębiom przetrwa wiele lat

Instalacja nylonowych siatek na ptaki i gołębi w zastosowaniach chroniących przed ptakami miejskimi bardzo różni się od zastosowania w rolnictwie i może być wysoce wyspecjalizowanym procesem zależnym od wysokości chronionego obszaru i zakresu występowania problemu z ptakami różnych gatunków. Prawidłowy proces montażu siatek przeciw gołębiom na budynku jest tak samo ważny, jak wybór odpowiedniego rozmiaru lub koloru siatki wymaganego do wykluczenia docelowych gatunków, a także zachowanie estetyki danego budynku lub okolicznego terenu.

Żywotność nylonowych siatek na ptaki zależy bezwzględnie od jakości instalacji i doświadczenia wykonawcy, który dostarczył i zainstalował siatkę. Skuteczność nylonowych siatek na ptaki zależy od tego, jak dobrze wykonawca jest zorientowany na gatunki docelowe, a także od jakości instalacji. Siatka bezwęzłowa jest około 70 procent mocniejsza niż tradycyjna pleciona siatka polietylenowa, a także jest znacznie lżejsza.

Z pewnością nikt z nas nie chce, żeby na jego balkonie przesiadywały i gniazdowały ptaki, dlatego siatka przeciw gołębiom może posłużyć jako odpowiednie zabezpieczenie przed takimi sytuacjami. Ptaki mogą nie tylko zanieczyszczać balkony swoimi odchodami, ale również zostawiać resztki pożywienia, przyciągać drapieżniki, roznosić choroby i pasożyty i powodować zagrożenie dla ludzi. Dodatkowo niektóre gatunki ptaków, jak kawki czy gołębie, są bardzo hałaśliwe i potrafią walczyć o teren, który uznają za swój, trzeba więc zapobiegać ich obecności na naszych balkonach.