Firmy, które chcą importować klub eksportować towary do innych krajów, mogą obecnie korzystać z pomocy profesjonalnych firm logistycznych, które oferują obsługę firm, mogą dostarczyć przesyłkę do adresata w krótkim czasie.

Firmy mogą korzystać ze spedycji lotniczej, kolejowej, morskiej czy też łączonej w zależności od potrzeb, odległości.

Oferta firmy logistycznej w zakresie importu i eksportu towarów

Niezbędna dokumentacja przy międzynarodowej wymianie handlowej

W przypadku eksportu oraz importu należy pamiętać o przepisach, które obowiązują w Unii Europejskiej. Eksport poza Unię będzie wiązał się z dodatkowymi formalnościami, należy zwrócić uwagę na zgłoszenia celne do systemu, który obsługuje procedury wywozowe. Możemy także spotkać się z przypadkiem, kiedy towary będą przejeżdżały tranzytem. Firmy logistyczne pomagają na wszystkich etapach, także w przypadku rewizji celnej, pobierania próbek w celu zbadania. Przewoźnik może sporządzić także wydruki komunikatów IE599, jest o potwierdzenie eksportu towarów poza obszar Unii Europejskiej. Dodatkowo ważne są świadectwa pochodzenia, są po świadectwa przewozowe, świadectwa świadczące o rodzaju transportowanego towaru.

Po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, wymiana handlowa znacznie się zmieniła, należy pamiętać o załatwieniu wszystkich czynności kontroli celnej, wystawieniu odpowiednich dokumentów sprzedażowych. W przypadku sprzedaży towarów poza Unię Europejską obowiązuje stawka 0% VAT, podatek w odpowiedniej kwocie opłacany jest przez klienta na miejscu. Należy zwrócić uwagę także na procedury tranzytowe, w tym przypadku mogą być wymagane zabezpieczenia majątkowe, będą to dokumenty T1 oraz T2. W przypadku kiedy importujemy do Polski towar, należy sporządzić zgłoszenie celne, dołączyć stosowną dokumentację, przykładowo będą to certyfikaty, które dopuszczają towar do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej. Nie możemy zapominać o należnościach celnych, podatkowych, firmy logistyczne zapewniają kompleksową obsługę, może być to transport drogą morską, lotniczą czy też transport kolejowy oraz drogowy.

Jeżeli poszukujemy firmy, która zajmuje się importem oraz eksportem towarów, warto zapoznać się ze szczegółami na stronie https://daumanlogistics.pl/logistyka/. Firma świadczy kompleksowe usługi, pracownicy posiadają duże doświadczenie w eksporcie, imporcie także poza kraje Unii Europejskiej. Firma zajmuje się wszystkimi aspektami, włącznie z dokumentami, magazynowaniem, może obsługiwać także sklepy internetowe.