Firmy, które nie otrzymały zapłaty za swoje towary czy też usługi, wystawiły faktury natomiast przelew nie wpłynął, z czasem mogą zacząć się zastanawiać, jaki może być tego powód.

Oczywiście w tym wypadku warto skontaktować się z kontrahentem, wyjaśnić sprawę. Jednak może się okazać, iż firma która zakupiła od nas towar obecnie nie może zapłacić, lub też osoba która spłaca raty jest niewypłacalna. W tym przypadku oczywiście możemy spróbować negocjować, zaoferować przykładowo rozłożenie spłaty w systemie ratalnym tak, aby jak najszybciej odzyskać zaległości.

Odzyskiwanie długów z pomocą firmy windykacyjnej

Jak szybko odzyskać pieniądze w kraju i za granicą?

Warto pamiętać iż wejście na drogę sądową nie zawsze będzie najlepszym pomysłem, w ten sposób odzyskiwanie długów może trwać bardzo dużo czasu, czasem nawet niewielkie kwoty odzyskamy dopiero po roku czy też po nawet po dwóch latach. Dlatego też warto wypróbować wcześniej inne drogi, w tym przypadku możemy wynająć firmę windykacyjną, która będzie starała się odzyskać pieniądze w naszym imieniu. Oczywiście są to firmy z dużym doświadczeniem, które skutecznie odzyskują długi.

Warto zwrócić uwagę, iż obecnie możliwa jest także windykacja międzynarodowa. Polskie firmy windykacyjne współpracują z firmami zagranicznymi, w ten sposób mogą odzyskiwać pieniądze przykładowo od mieszkańców krajów Unii Europejskiej. Warto pamiętać, iż obecnie coraz częściej będziemy współpracowali z firmami zagranicznymi, znikła bariera językowa, wspólnota europejska sprzyja wymianie międzynarodowej. Dlatego też może zdarzyć się, iż jeden z naszych partnerów biznesowych, który działa za granicą, nie wywiązuje się z płatności, wówczas będzie można wykorzystać tego rodzaju windykacje.

Warto zwrócić uwagę, iż często będą to negocjacje, firma windykacyjna zadzwoni do osoby, która zalega nam pieniądze, czy też odwiedzi ją w siedzibie firmy, w domu. Wszystko odbywa się zgodnie z prawem, dzięki temu możemy ustalić przyczyny braku płatności. Z pewnością windykacja zagraniczna również może odbywać się na zasadzie poszukiwania kontaktu i najlepszej drogi rozwiązania problemu przed wejściem na drogę sądową.