Turyści z całej Polski przyjeżdżają chętnie do międzygórza, jest to miejsce położone w pięknej okolicy, możemy znaleźć tu dziką przyrodę, świeże powietrze, działa to sanatorium, znajdziemy dobrą bazę noclegową.

Międzygórze od wielu lat cieszy się zainteresowaniem turystów którzy przyjeżdżają tu wypocząć oraz skorzystać z wielu atrakcji.

Dlaczego warto przyjechać do Międzygórza?

Jakie atrakcje czekają na turystów w Międzygórzu?

Międzygórze to miasteczko w Sudetach Wschodnich które uznawane jest za jedno z najciekawszych miejsce w Polsce ze względu na bardzo ciekawą architekturę kojarzoną z zabudowaniami alpejskimi. Wiele budynków powstało tu w okresie międzywojennym, na początku XX wieku. Możemy zobaczyć tu bardzo ciekawe wille, hotele które do złudzenia przypominają domy charakterystyczne dla w Austrii oraz Niemiec. Międzygórze jest odwiedzane przez turystów którzy lubią wypoczynek aktywny, znajdziemy tu wiele szlaków o różnej trudności, możemy wejść na górę Śnieżnik, skąd rozpościera się wiele tras turystycznych.

W Międzygórzu znajdziemy wiele tras gdzie możemy uprawiać narciarstwo biegowe, trasy są odśnieżane, przygotowywane dla turystów. Z pewnością zima w międzygórzu to dobry pomysł dla osób które lubią wypoczynek aktywny, w okolicy znajdziemy stoki narciarskie oraz wyciągi. Dużą zaletą jest bogata oferta turystyczna, znajdziemy tu wiele hoteli, pensjonatów, zjemy smaczne dania regionalne w tutejszych restauracjach. Jednym z miejscu gdzie możemy się zatrzymać w Międzygórzu jest pensjonat Słoneczna Willa, jest to hotel który powstał na początku XX wieku, może zaoferować turystom pokoje o wysokim standardzie, są to 2, 3 lub 4 osobowy w pokoje posiadające przestronne łazienki. Możemy skorzystać z tutejszej restauracji, spróbujemy smacznych dań regionalnych takich jak ser z żurawiną, placek po węgiersku czy też kluski śląskie. Serwowane są także dania z kuchni Europejskiej.

Możemy zatem liczyć na wygodne noclegi międzygórze jest miejscem gdzie turyści mogą znaleźć różne pokoje, o wysokim standardzie. Słoneczna Willa to pensjonat ulokowany przy trasie na Śnieżnik, może być bardzo dobrym punktem wypadowym do pieszych wycieczek, biegów narciarskich, różnych sportów które możemy uprawiać w tutejszych górach.