Zdrowa dieta powinna być zróżnicowana, zbilansowana oraz przewidywać świeże warzywa oraz owoce.

Jest to swoista mieszanka wszystkich składników które potrzebne są do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Z pewnością wiele diet przewiduje rezygnację przykładowo z dużej ilości węglowodanów, jednak powinniśmy pamiętać iż zarówno węglowodany jaki cukry oraz tłuszcze powinny znaleźć się w zdrowej diecie. Dzięki temu możemy zdrowo się odżywiać, dostarczać do organizmu wszystko co będzie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.

Jak warto się odżywiać?

Jak stworzyć zdrową i zbilansowaną dietę?

Oczywiście powinniśmy stawiać na różnorodność, dieta nie może nam się zbyt szybko znudzić, z pewnością warto także brać pod uwagę porę roku, wiosną oraz latem będziemy mogli dietę łatwo urozmaicić o warzywa oraz owoce, oczywiście każdy powinien uwzględnić swoje ulubione dania. Niekiedy nagłe przejście na nową dietę może być uciążliwe, jednak warto zwrócić uwagę iż z pewnością znajdziemy wiele zdrowych pokarmów które będą smakowały. Dobrym przykładem może być pieczywo pełnoziarniste, jak wiadomo często jemy zbyt duże ilości pieczywa białego zatem rezygnacja z tego źródła węglowodanów będzie dobrym pomysłem.

Warto zwrócić uwagę aby spożywać pięć porcji dziennie, dzięki temu umożliwimy naszemu organizmowi lepsze możliwości jeżeli chodzi o trawienie. Oczywiście powinny być to porcje mniejsze, niektóre diety mogą przewidywać także sześć dań dziennie. Oczywiście dobrym pomysłem może być przykładowo drugie śniadanie składające się z jabłka czy też banana, pamiętajmy iż warzywa i owoce zawierają witaminy, minerały oraz błonnik który jest potrzebny w naszym organizmie. Naturalnie błonnik możemy uzupełniać także za pomocą produktów zbożowych oraz ziemniaków.

Jeżeli jednak nie wiemy w jaki sposób przygotować naszą codzienną dietę wówczas pomoże nam dietetyk w poznaniu znajdziemy specjalistyczną przychodnię która może pomóc nam w dobraniu odpowiedniej diety. Dzięki temu zaczniemy się lepiej odżywiać, będziemy zdrowsi, zaczniemy szybciej gubić zbędne kilogramy.