Wakacje to czas wypoczynku i urlopów.

W końcu ten wymarzony wolny czas, długo oczekiwany, można wykorzystać na wyjazd z miasta, by odpocząć od codzienności. Dużo osób na wakacje lubi wybrać się w góry, gdzie odetchnie świeżym powietrzem, będzie mógł w spokoju i zaciszu spędzić czas z bliskimi osobami, odprężyć się, a przy okazji aktywnie i zdrowo spędzić te wolne chwile podążając ciekawymi szlakami wśród przyrody.

Coraz więcej osób decyduje się na zagraniczne wakacje

Wyjazd w Alpy to popularny sposób na aktywny urlop

Ostatnio wśród turystów wyruszających na urlop modne stały się wycieczki w Alpy, co jest dobrą alternatywą, przy rozeznawaniu się w wysokich cenach wypoczynku w naszych polskich górach. Warto stanąć na najwyższym szczycie w Europie, Mont Blanc, chociaż nawet na najniższym jego poziomie. Jest to bardzo urokliwe miejsce, graniczące z Francją i Włochami wierzchołkiem Mont Blanc de Courmayeur. Nie ma się co dziwić pasji zdobywania szczytów u wielu podróżnych, gdyż trekking w Alpach na szlakach górskich wpływa pozytywnie na zdrowie i dobre samopoczucie, a przy okazji daje wiele przyjemności. Wszyscy, którzy lubią górskie przygody na szczytach, na Mont Blanc mogą dojechać nawet w ciągu doby, pokonując Czechy, Włochy i Austrię.

Najwyżej wzniesionym górskim łańcuchem Europejskim są Alpy. Rozciągają się na długość około 1200 kilometrów, a na szerokość oscyluje między 150 a 250 kilometrów. Pną się łukiem po dolinę Dunaju, poczynając od wybrzeża Morza Śródziemnego. Najwyższym szczytem Alp jest Mont Blanc, zwany Dachem Europy, graniczący z terenami włosko-francuskimi, z przewagą głównego wierzchołka po stronie Francji. Szczyt ten osiąga obecnie wysokość 4808,45 m. n.p.m. choć cały czas obserwuje się przyrost jego wysokości o ok. 2-3mm.

Alpy biegną przez takie państwa jak Monako, Francja, Szwajcaria, Włochy, Lichtenstein, Niemcy, Austria czy Słowenia. Wyróżnić możemy Alpy Zachodnie, jak i Alpy Wschodnie, które rozgranicza obniżenie Jeziora Bodeńskiego, dolina górnego Renu, przełęcze Splugen, następnie dolina rzeki San Giacomo, a na samym końcu jezioro Como.