Nieruchomości od dewelopera w Rumii są coraz popularniejsze. Jest to efekt cen, które są zbliżone do odnowionych mieszkań rynku wtórnego.

Deweloperzy w Rumii

Deweloperzy to przedsiębiorcy, zajmujący się inwestycjami budowlanymi. Innymi słowy deweloper jest tym, kto kupuje działkę, tworzy z architektami projekt i pilnuje, by nie było żadnych przeciwwskazań do budowy. Potem uzyskuje niezbędny kapitał i staje odpowiedzialny za wybudowany budynek. Na tym jednak jego praca się nie kończy. Deweloper z Rumii dba o swoją inwestycję również wtedy, gdy już znajdzie nabywcę lub najemcę.

W przypadku nabywcy deweloper jest zobowiązany do pokrywania i naprawienia ewentualnych szkód w budynku do pięciu lat po zakupie.

Kiedy deweloper z Rumii wynajmuje nieruchomość obejmują go dokładnie te same zasady co w przypadku wynajmu z rynku wtórnego. Jedyną różnicą jest zwykle cena najmu, która z powodu nowego budownictwa bywa wyższa niż w przypadku mieszkań/domów z drugiej ręki.

Wielu deweloperów w Rumii, którzy wystawiają domy na sprzedaż, wykorzystuje do sprzedaży internet, tworząc na swojej stronie internetowej bazę danych w postaci wyszukiwarki. Jest ona nieoceniona dla kupującego, który dzięki niej ma wgląd nie tylko w dane mieszkań (wielkość, cena za metr kwadratowy, szacowane opłaty, czynsz, cena kupna), ale i może obejrzeć dzięki załączonym zdjęciu co może mieć na własność.

Domy na sprzedaż w Rumii

Rumia to jedno z tych miast, które w ostatnim czasie rozwija się w intensywny sposób. Powstaje w nim coraz więcej nowych osiedli, które możemy obejrzeć zarówno w internecie na stronach producenta, jak i osobiście, umawiając się uprzednio na wizytę. Coraz więcej osób planuje kupić wystawione w Rumii domy na sprzedaż. Jest to efekt starań deweloperów, którzy z pomocą architektów tworzą coraz piękniejsze miejsca do zamieszkania, dbając również o ich bezpieczeństwo, nie tylko estetykę.

Obecnie rynek pierwotny i rynek wtórny – pomimo różnic – coraz bardziej się “zaciera” co jest wynikiem cen. Coraz częściej właściciele rynku wtórnego odnawiają domy/mieszkania do takiego stopnia, że ich cena pokrywa się z zakupem nowej nieruchomości.