Kiedy wiele osób słyszy termin „projektowanie stron internetowych”, często myśli o godzinach i energii spędzanych na pisaniu długich linii kodu i tworzeniu graficznych obrazów dla witryny internetowej.

Projektowanie stron internetowych jest łatwiejsze niż większość ludzi sądzi, a wskazówki dotyczące projektowania stron internetowych zawarte w poniższym artykule właśnie to udowodnią.Uważaj na firmy hostingowe, które twierdzą, że oferują swoim klientom nieograniczoną przepustowość. Zwykle jest coś, co jest napisane drobnym drukiem, co znacznie różni się od tego. W wielu przypadkach ludzie mają problemy z polityką dozwolonego użytku.Sprawdź swoje strony pod kątem uszkodzonych linków. Klikanie na linki, które prowadzą do błędów, jest dość denerwujące. Możesz ręcznie sprawdzić linki lub skorzystać z programu, który znajdzie dla Ciebie uszkodzone linki.Używaj tagów ALT, gdy tylko jest to możliwe. Te pomocne tagi opisują obraz widzowi, pomagając osobom niedowidzącym, a także tym, którzy wolą przeglądać bez obrazów. Jako dodatkowy bonus, niektóre wyszukiwarki umieszczają te tagi w swoich rankingach, więc możesz zyskać, używając ich.Upewnij się, że używasz właściwego tekstu kotwicy. Tekst kotwicy linku powinien jasno opisywać, czego odwiedzający powinien się spodziewać po kliknięciu linku. Na przykład, jeśli link prowadzi do strony zamawiania widżetów, tekst kotwicy może brzmieć „Zamów widżety”. W szczególności unikaj używania „kliknij tutaj” jako tekstu kotwicy.Nie używaj żadnych wyskakujących okienek. Nie ma nic gorszego niż wejście na stronę internetową i bombardowanie wyskakującymi reklamami. Wiele osób natychmiast zamyka witrynę, jeśli korzysta z wyskakujących okienek, nawet jeśli jest to witryna prowadzona przez znaną markę lub firmę. Projektowanie stron internetowych: Rozpocznij po przeczytaniu tych wskazówek!

Okazuj uznanie i szacunek swoim klientom, unikając denerwujących wyskakujących okienek.

Jeśli Twój usługodawca hostingowy zmusza Cię do wyświetlania wyskakujących reklam, spróbuj znaleźć innego usługodawcę hostingowego.Aby ułatwić odwiedzającym czytanie witryny, należy zaprojektować ją przy użyciu kontrastujących kolorów. Jeśli użyjesz kontrastujących kolorów, tekst będzie się wyróżniał. Jeśli masz czarny tekst z czarnym tłem, nie będziesz w stanie zobaczyć informacji, ale jeśli masz czarny tekst z białym tłem, będzie on łatwy do odczytania.Nie używaj migającego, przewijanego tekstu ani innych animacji. Unikaj również dźwięków lub muzyki odtwarzanej automatycznie. Wszystkie te rzeczy rozpraszają użytkowników i nie zapewniają niczego wartościowego. Ponadto prędkość połączenia różni się w zależności od odwiedzającego witrynę i nie wszyscy mają taką samą prędkość. Ci użytkownicy z wolniejszymi połączeniami będą odrzucać wolno ładujące się elementy Twojej witryny.Użyj niestandardowych stron błędów, aby Twoja witryna była bardziej informacyjna. Na przykład, jeśli chcesz, aby ludzie zgłaszali martwe linki w Twojej witrynie, umieść skrypt po stronie serwera na swojej stronie 404 lub miej formularz lub adres e-mail, za pomocą którego odwiedzający mogą zgłosić błąd. Powinieneś mieć niestandardowe strony przynajmniej dla błędów 403, 404 i 500.Aby Twoja witryna działała zgodnie z przeznaczeniem, upewnij się, że wszystkie linki działają. Jeśli masz uszkodzone linki, odwiedzający mogą być sfrustrowani, gdy próbują kliknąć coś, co ich interesuje. Sfrustrowani użytkownicy nie są czymś, czego chcesz, ponieważ w końcu opuszczają Twoją witrynę szaleni.Jak wspomniano wcześniej, ludzie myśląc o projektowaniu stron internetowych myślą o godzinach kodowania i tworzenia obrazów. Nie zdają sobie sprawy, że projektowanie stron internetowych nie jest tak skomplikowane, jak im się wydaje. Korzystając ze wskazówek z tego artykułu, każdy zobaczy, jak łatwe jest projektowanie stron internetowych i wykorzysta je do stworzenia własnej strony internetowej.