Coraz więcej osób chce spędzać wolny czas w ciekawych miejscach, z pewnością Jura krakowsko-częstochowska to obszar gdzie znajdziemy wiele interesujących zamków, formacji skalnych.

Osoby które lubią spędzać czas aktywnie, lubią długie spacery czy też przejażdżki rowerowe z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie. Niewątpliwą atrakcją są oczywiście Orle Gniazda, jest to kompleks średniowiecznych zamków które otwarte są do zwiedzania. Znajdziemy bardzo dużo szlaków pieszych oraz rowerowych, możemy także podziwiać wspaniałą dziką przyrodę.

Jura krakowsko-częstochowska to doskonałe miejsce na wypoczynek z całą rodziną

Wygodne apartamenty w historycznej krainie Orlich Gniazd

Kiedy poszukujemy miejsce na wypoczynek, możemy znaleźć bardzo ciekawe domki, apartamenty które pozwolą zatrzymać się całą rodziną. Często są to domki o wielkości powyżej 60 m2 gdzie znajdziemy bardzo wygodne apartamenty, dzięki temu spędzimy czas w bardzo wygodnych apartamentach, które zapewnią nam wiele wygód. Znajdziemy tutaj między innymi aneksy kuchenne, wygodne duże łóżka, oczywiście standardem obecnie jest telewizor plazmowy oraz dostęp do bezprzewodowego internetu. Z pewnością można znaleźć tu także wiele atrakcji dla najmłodszych, które mogą spędzić czas na zabawie, poznawaniu historii, to także świetny pomysł przykładowo na wycieczkę rowerową całą rodziną.

Bardzo charakterystycznym krajobrazem jury są XIV wieczne zamki wybudowane w czasach panowania króla Kazimierza Wielkiego, były to warownie zbudowane w celu obrony obszarów przygranicznych. Obecnie wiele z nich zachowało się w bardzo dobrym stanie, są możliwe do zwiedzania. Niektóre z nich zostały odnowione dla turystów i udostępnione, może być to zamek w Olsztynie, zamek Mirów, zamek Bobolice czy też zamek w Siewierzu. Wiele z tych zamków znanych jest z filmów czy też seriali historycznych takich jak przykładowo Przyłbice i kaptury czy też ostatnio kręcony w naszym kraju serial Wiedźmin. Z pewnością będzie to okazja na pokazanie najmłodszym historii Polski, wiele zamków posiada także tematyczne muzea.

Znajdziemy tu wiele ośrodków turystycznych, z pewnością sylwester na jurze może być bardzo dobrym pomysłem jeżeli chcemy uciec od miejskiego zgiełku, wówczas znajdziemy tu oazę spokoju, będziemy mogli w okresie zimowym wybrać się także na kulig, czy też pojeździć na nartach lub snowboardzie.