Osoby, które zajmują się uprawą konopi indyjskiej, wiedzą jak ważne jest odpowiednie oświetlenie, oczywiście należy dobrać odpowiednie natężenie, kolor czy też czas trwania oświecenia w ciągu doby.

Wszystkie te elementy powinny być dobrane optymalnie, aby uzyskać szybko kwitnienie oraz plony. Powinniśmy zwrócić uwagę, iż musimy się liczyć z kosztami związanymi z energią elektryczną, dlatego też będziemy poszukiwali oświetlenia, które będzie oszczędne, może być to przykładowo oświetlenie plazmowe lub też bardzo popularne oświetlenie typu LED. W tym przypadku są to żarówki o bardzo dużej żywotności, które zużywają mało energii elektrycznej.

Jak przygotować warunki do uprawy marihuany?

Hodowla w warunkach domowych wymaga odpowiedniego oświetlenia

Hodowle prowadzi się często w namiotach uprawowych, które składają się ze stelaża oraz poszycia zapinanego na zamek. Wewnętrzna część najczęściej wykonana jest z materiału, który odbija światło, dzięki temu będziemy mogli uzyskać nieco większe natężenie światła. Dodatkowo lampy umieszczane są pod odbłyśnikami, które kierują światło bezpośrednio w dół na roślinę. Warto zwrócić uwagę, iż oświetlenie tego typu będzie często potrzebowało odpowiedniego zasilania, mogą być to zasilacze o mocy 200W czy 400W w zależności od tego, jak duży namiot chcemy wykorzystać, jak duże oświetlenie będzie w tym przypadku potrzebne.

Dobierając oświetlenie powinniśmy pamiętać także, iż wytwarza ono temperaturę, która nie zawsze będzie pożądana w przypadku upraw. Jeżeli temperatura będzie zbyt wysoka, trzeba będzie zastosować wydajne systemy wentylacyjne, oczywiście namioty uprawowe posiadają specjalne otwory, przez które będziemy mogli wpuścić rury, które pozwolą na cyrkulację powietrza. Dobrym pomysłem będzie wybranie zasilania typu LED, które nie emituje dużej ilości temperatury, żarówki nie osiągają wysokiej temperatury podczas świecenia. Należy pamiętać, iż świecą one przez cały czas, dlatego muszą być to żarówki wysokiej jakości, które nie będą nas zawodzić.

Obecnie możemy znaleźć bardzo wiele sklepów, które specjalizują się w dostarczaniu różnego rodzaju akcesoriów dla hodowców. Może być to także led grow sklep oferuje różnego rodzaju oświetlenie, które możemy dobierać w zależności od wielkości naszych pomieszczeń, namiotów uprawowych czy też skrzyni, w których będziemy prowadzili uprawę. Warto zwrócić uwagę, iż ograniczenie powierzchni uprawy do namiotu może pozwolić nam na wykorzystanie mniejszej ilości oświetlenia, łatwiej będziemy mogli stworzyć odpowiednią temperaturę oraz wilgotność w odpowiednim namiocie.