Sianożęty apartamenty – molo w Sianożętach

Planujesz noclegi nad morzem? Wybierz apartamenty Sianożęty! To niewielka letniskowa miejscowość, położona około 1 km od Ustronia Morskiego oraz 10 km na wschód od Kołobrzegu. Dlaczego na miejsce urlopu nad Bałtykiem warto wybrać właśnie Sianożęty? Noclegi w tej miejscowości to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą odpocząć w spokojnej okolicy, bez tłumu turystów i gwaru wielkiego miasta. Dzięki wyjątkowemu mikroklimatowi oraz położeniu w pięknej okolicy, można tam również zadbać o zdrowie.

Sianożęty – apartamenty w ciszy i spokoju

Są osoby, które wolą noclegi nad morzem w dużych kurortach, w których znaleźć można liczne restauracje, kawiarnie, dyskoteki i nocne kluby, gdzie można bawić się do białego rana. Inni wolą coś zupełnie innego – ciszę, spokój i możliwość odpoczynku z dala od gwaru wielkiego miasta.

W drugim przypadku polecanym miejscem na urlop nad Bałtykiem z pewnością są Sianożęty – niewielka wieś położona tuż obok Ustronia Morskiego oraz około 10 km od Kołobrzegu. Choć jest naprawdę nieduża, to pod względem bazy noclegowej nie ustępuje większym nadmorskim miejscowości. Oczywiście próżno tam szukać luksusowych pięciogwiazdkowych hoteli, ale już komfortowe apartamenty Sianożęty spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. W takich miejscach jak GEA ECO Apartamenty albo Pięć Mórz można odpocząć w doskonałych warunkach.

Noclegi Sianożęty – blisko morza i plaży

Dlaczego na miejsce urlopu warto wybrać apartamenty nad morzem w Sianożętach? Znajduje się tam szeroka, piaszczysta plaża, na którą prowadzą trzy oznakowane, bezpieczne zejścia. Latem na plaży funkcjonuje strzeżone kąpielisko, poza sezonem jest ona idealna jako miejsce spacerów – można wybrać się np. do położonego nieopodal Ustronia Morskiego albo w stronę Kołobrzegu.

A warto pamiętać, że spacery w tym właśnie regionie polskiego wybrzeża mają szczególne właściwości prozdrowotne. W tych okolicach często występują sztormy i wieją bardzo silne wiatry od morza, co sprawia, że powietrze jest mocno nasycone jodem. Pierwiastek ten jest z kolei niezbędny do prawidłowej pracy mózgu oraz funkcjonowania układu odpornościowego, wspiera również leczenie chorób serca, schorzeń układu oddechowego, niedoczynności tarczycy oraz choroby Hashimoto. Noclegi Sianożęty są więc polecane osobom, które podczas urlopu nad morzem chcą również zadbać o zdrowie.

Sianożęty – apartament dla spacerowiczów

Warto znać także inne trasy i szlaki spacerowe, którymi pochwalić się mogą Sianożęty. Apartament wynajęty w tej właśnie miejscowości można potraktować jako bazę wypadową do zwiedzania okolicy, a trzeba pamiętać, że biegnie tam kilka interesujących pieszych tras turystycznych. Jedną z nich jest Międzynarodowy Szlak Pieszy E-9 – obejmuje on kilka krajów europejskich, w tym Portugalię, Francję, Belgię, Holandię, Niemcy, Polskę, Rosję, Litwę, Łotwę i Estonię.

W Polsce trasa E-9 rozpoczyna się na granicy polsko-niemieckiej w Świnoujściu, a kończy w województwie warmińsko-mazurskim w Braniewie. W województwie zachodniopomorskim szlak liczy około 270 kilometrów. Z Sianożętów można się nim udać na około 10-kilometrowy spacer w stronę Kołobrzegu lub w przeciwną stronę – przez Ustronie Morskie, Wieniotowo do latarni morskiej w Gąskach (ta trasa liczy około 9 kilometrów). Jest to świetny sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu i przy okazji zadbanie o zdrowie.

Noclegi Sianożęty – poznaj najstarsze dęby w Polsce!

Wynajmując Sianożęty apartamenty, warto również poświęcić przynajmniej jeden dzień na wyprawę szlakiem pieszym Najstarsze Dęby w Polsce. Trasa liczy około 25 kilometrów i biegnie od Ustronia Morskiego przez Sianożęty, Bagicz, Las Kołobrzeski, Kukinię, Rusowo, Gwizd z powrotem do Ustronia. Zaliczana jest do tras łatwych – biegnie drogami asfaltowymi, utwardzonymi leśnymi i polnymi drogami, a także ścieżkami leśnymi. Można pokonać tylko wybrany jej fragment albo zdecydować się na dłuższą wyprawę całym szlakiem, ale wówczas zajmie to co najmniej dwa dni.

Jak sama nazwa wskazuje, szlak prowadzi do dwóch najstarszych dębów w Polsce – Bolesława i Warcisława. Pierwszy ma około 800 lat, drugi – około 650. Po drodze mija się piękne nadmorskie pola i łąki (zwłaszcza w sezonie wiosenno-letnim są one pełne bujnej roślinności), a także kilka ciekawych zabytków, np. park pałacowy we wsi Rusinowo oraz kościół filialny z XIV w. pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej – jeden z najstarszych na Pomorzu.

Noclegi Sianożęty to dobry pomysł na wypoczynek dla osób aktywnych, lubiących pieszą turystykę, jak i dla tych, którzy pobyt nad morzem chcą połączyć z zadbaniem o zdrowie. Mimo że jest to niewielka miejscowość, nie sposób się tam nudzić!