Kredyt hipoteczny jest zobowiązaniem finansowym często na kilkadziesiąt lat.

Dlatego klienci, którzy chcą uzyskać w ten sposób finansowanie zakupu nieruchomości powinni bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie koszty związane z opłatami, prowizjami oraz oprocentowaniem. W zależności od banku będą to opłaty różnego rodzaju, także za przygotowanie kredytu. Sprawia to, że obliczenie raty kredytowej, wybranie najkorzystniejszej oferty jest dość trudne.

Prowizje związane z kredytem hipotecznym

Jak zmniejszyć koszty związane z kredytem hipotecznym?

Kredyt hipoteczny często opiewa na kilkaset tysięcy złotych, dlatego warto dokładnie przyjrzeć się kosztom, może nam w tym pomóc doradca finansowy. Doradcy analizują dostępne na rynku oferty, mogą ocenić, która z nich będzie najkorzystniejsza dla kwoty, którą chcemy uzyskać. Dodatkowo należy brać pod uwagę również okres spłaty, wielkość wkładu własnego. Doradca finansowy pomaga także w przygotowaniu wszystkich dokumentów, które będą niezbędne podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny. Należy dostarczyć dokumenty świadczące o zatrudnieniu, wielkości dochodów, bank ocenia klienta na wiele różnych sposobów, będzie to dochód pomniejszony o stałe koszty związane z utrzymaniem, opłatami, jak również będzie brał pod uwagę spłacane przez klienta kredyty czy też pożyczki.

Doświadczony doradca finansowy będzie wiedział, w jaki sposób polepszyć sytuację klienta poprzez podniesienie jego możliwości finansowych. Niekiedy spłata małego zadłużenia na karcie kredytowej czy spłata chwilówki może znacząco podnieść ocenę klienta. Dodatkowo można brać kredyt z małżonkiem, członkiem rodziny, dzięki czemu można wykazać większy dochód. Niekiedy banki negatywnie oceniają kwotę, o jaką ubiega się klient, może być ona często niższa, dlatego warto przygotować się odpowiednio przed uzyskaniem kredytu. Doradca finansowy może wraz z klientem złożyć wniosek, niekiedy dobrym pomysłem jest złożenie wniosków w kilku bankach, ponieważ ostateczną kwotę do spłaty otrzymamy dopiero po rozpatrzeniu wniosku kredytowego.

Z ofertą doradcy możemy zapoznać się na stronie internetowej http://www.strzylak.pl, dowiemy się w jaki sposób przebiega współpraca, znajdziemy tam również dane kontaktowe. Fachowa wiedza i doświadczenie doradcy finansowego może pozwolić nam na duże oszczędności, zwłaszcza w przypadku kredytu na dom czy mieszkanie.