Nowoczesny przemysł ochrony lakieru korzysta z rozwijającej się technologii.

Obecnie jednym z najpopularniejszych i sprawdzonych rozwiązań jest folia chroniąca lakier samochodowy. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów folii chroniących lakier dla entuzjastów majsterkowania lub stosowanych przez profesjonalne salony samochodowe. Kluczem do ustalenia, czy działają, jest nakreślenie tego, co jest dla ciebie ważne w nałożeniu takiego produktu.

Czy folia ochronna naprawdę działa?

Na czym polega oklejanie samochodów folią

Z pewnością folia jest jedynym produktem, który naprawdę chroni lakierowaną powierzchnię przodu pojazdu, maskę, reflektory, panel wahacza lub cały pojazd przed gruzem drogowym, odłamkami kamieni, zanieczyszczeniami i zadrapaniami. Może blokować drobne zadrapania oryginalnego lakieru, zmniejszać odpryski i chronić lakier samochodu przez wiele lat. Trwałość i doskonały wygląd oryginalnego lakieru może również zwiększyć wartość odsprzedaży samochodu w przyszłości.

Współczesnych wersji folii ochronnych do lakieru samochodowego używa się od około dekady. Pierwsze wersje tego wyjątkowo wytrzymałego polimeru służyły do ochrony łopat helikopterów podczas wojny w Wietnamie. Wraz z rozwojem technologii i rosnącym zapotrzebowaniem na ten produkt w przemyśle motoryzacyjnym, wiele firm stworzyło nowoczesne folie, które łatwo wiążą się z przezroczystą powłoką lakieru różnorodnych pojazdów. Z pewnością folia może przez długi czas skutecznie chronić powierzchnię samochodu przed uszkodzeniami.

Nowoczesna przezroczysta folia ochronna to termoplastyczna substancja uretanowa, składająca się z wielu warstw, dzięki czemu materiał jest rozciągliwy, niezwykle trwały i odporny na przenikanie zanieczyszczeń, wody i zadrapań w powierzchnię lakieru na samochodzie. Jednym z ciekawszych trendów w ulepszaniu wyglądu zewnętrznego pojazdu jest instalowanie kolorowej folii winylowej i zabezpieczanie jej poprzez oklejanie samochodów folią wrocław jest miastem, gdzie w profesjonalnych salonach detailingu możemy zamówić taką usługę.